مراقبت های پوست خشک

اگر پوست خشکی دارید، این چند نکته ساده را امتحان کنید

دوش آب گرم ممنوع

آب داغ می تواند چربی های طبیعی پوسترا که به عنوان سددفاعی روی پوست عمل می کنند، از بین ببرد. این سد لیپیدی بسیار حائز اهمیت است، زیرا به حفظ رطوبت مورد نیاز پوست کمک می کند و پوست را هیدراته، نرم و مرطوب نگه می دارد. بهترین توصیه این است که از دوش آب داغ اجتناب کنید، و به جای آن از آب ولرم استفاده کنید. حمام خود را به حداکثر 5 تا 10 دقیقه محدود کنید. پس از استحمام، به آرامی پوست خود را خشک کنید و بلافاصله از لوسیون های مرطوب کننده استفاده کنید.

استفاده از شوینده های ملایم

برای شستشوی پوست از محصولات فاقد شوینده های صابونی استفاده کنید. شوینده های دارای سولفات میتوانند پوست را خشک و دهیدراته کنند.

حفاظت از اشعه UV

آسیب های ناشی از اشعه های UVA و UVB نه تنها پوست باعث ایجاد آفتاب سوختگی و لک بر روی پوست می شود، بلکه موجب پیری پوست و تخریب پوست نیز می شود. علائم پیری مانند خطوط ریز ،چین و چروک، لکه های تیره، زبری و خشکی پوست از جمله آسیب های ناشی از اشعه UV می باشند. استفاده از ضد آفتاب در تمامی فصول سال بسیار مهم است.

اصلاح صورت

اصلاح صورت در آقایانی که پوست خشکی دارند میتواند باعث التهاب و تحریک پوست شود. با هر بار استفاده از تیغ روی پوست، نه تنها موهای زائد را از بین می‌برید، بلکه چربی های طبیعی پوست خود را نیز از بین می‌برید. بهترین زمان برای اصلاح بعداز حمام می باشد، زیرا موهای صورت نرم تر و انعطاف پذیرتر شده اند. اطمینان حاصل کنید که تیغ شما تیز است تا از تحریک پوستتان جلوگیری کنید. همیشه از کرم یا ژل بعد از اصلاح استفاده کنید، از افترشیوهای برپایه ی الکل استفاده نکنید ، این محصولات باعث تشدید خشکی پوست شما می شود.

استفاده از مرطوب کردن

با هر نوع پوستی که دارید، استفاده از آبرسان و مرطوب کننده بسیار مهم است. بهتراست بلافاصله پس از استحمام و یا شستشوی پوست در حالی که پوست شما هنوز رطوبت دارد از لوسیون های مرطوب کننده استفاده کنید. استفاده ی مداوم از مرطوب کننده های دورچشم را نیز جدی بگیرید. حتماً پس از هربار شستشوی دست ها ، از کرم مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

هیدراته بمانید

باتوجه به اینکه در مورد رطوبت رسانی به پوست با محصولات مراقبتی صحبت کردیم، به یاد داشته باشید که نوشیدن آب در طول روز بدن و پوست شما را هیدراته نگه می دارد.

جدول محتوایی